בטיפול דינמי במבוגרים ישנו ניסיון להחזיר לאדם שליטה רצונית וחופשית יותר על חייו הפנימיים, כדי שיוכל לחוש, ליצור ולפעול למימוש עצמו הן ברובד האישי והן ברובד של יחסיו עם הזולת. 

טיפול רגשי פסיכודינמי למבוגרים

טיפול רגשי הנו תהליך אשר במהלכו נוצר קשר יציב, תומך ובונה בין מטפל ומטופל , באמצעותו יכול  המטופל יכול לעבור תהליכים מורכבים של התבוננות, של צמיחה ושל שינוי.  הטיפול מסייע בחיזוק "עמוד שדרה רגשי פנימי" שמאפשר לאדם לחוש בטחון גדול יותר ביכולתו להתמודד עם הטלטלות מבחוץ וכן לאזן את הסערות והקשיים מבפנים  .

בטיפול דינמי במבוגרים ישנו ניסיון להחזיר לאדם שליטה רצונית וחופשית יותר על חייו הפנימיים, כדי שיוכל לחוש, ליצור ולפעול למימוש עצמו הן ברובד האישי והן ברובד של יחסיו עם הזולת.

הטיפול מבוסס על יצירת יחסי אמון וקרבה בין מטפל ומטופל, יחסים אלו מבוססים במידה רבה על אמפתיה . אמפתיה היא היכולת של המטפל להיכנס לעולמו של המטופל באופן מקבל, להבין את חווייתו מנקודת מבטו, להכיל אותו, ולבטא את ההבנה והקבלה הזו באופן משכנע כלפי המטופל.  המטפל מסייע למטופל לחשוף את עולמו הפנימי, להבינו, להבין את מניעיו ואת דרכי התמודדותו, לשקול אלטרנטיבות, ומכאן גם מסייע לו ליצור שיפור בעצמו ובחייו.

המטופל אם כן ,מביא עמו לטיפול את ספר חייו . במהלך הטיפול נעשית קריאה משותפת בספר חייו הכולל שורות ברורות וגלויות וכן תוכן רב שנמצא בין השורות .שורות מסוימות יכולות להיקרא בפעם הראשונה אחרת ממה שנקראו עד עתה, וחלקים נוספים יכולים להיכתב מחדש . המטפל עוזר כך  למטופל להאזין בצלילות לכל קולותיה של נפשו מתוך סקרנות להאזין הן לקולות המוכרים והן לאלו שמוכרים לו פחות ואף לאלו שלא ידע על קיומם. ההיכרות של האדם עם עצמו באופן עמוק יש בידה לסייע לו הן לעשות שינויים בעצמו והן לקבל את עצמו באופן שלם יותר.

למי מיועד הטיפול?
בעבודתי אני מתאימה את המפגש הטיפולי לכל אדם על פי אישיותו ומחפשת עם כל פונה את המענה האישי והיצירתי לבעיותיו. מפגשים טיפוליים אלה יכולים לתת מענה למגוון רחב של מצוקות בהן -  קשיי הסתגלות בתקופות של שינויים בחיים , התמודדות עם דימוי עצמי נמוך וחוסר בערך עצמי , קושי בלקיחת החלטות , התמודדות עם מצבי רוח, דיכאון, חרדה , משברי חיים ועוד .

אני מאמין
אני רואה בתקיעות ובתקופות של קושי ומשבר הזדמנות  שיכולה לאפשר שחרור של מצוקות נפשיות  ועל ידי כך יכולה לקדם את ההתפתחות הרגשית ואת הצמיחה. ההתפתחות יכולה להתבטא במישור הרגשי הפנימי וכן במישור של היחסים עם אחרים , להביא לפריצות דרך ביכולת למימוש העצמי , לשיפור בתחושת הרווחה הפנימית ולמציאת איזון ונינוחות.

ניסיון
הנני בעלת ניסיון של שנים רבות בתחום הטיפול ביחיד ובמשפחה , במרחב הציבורי והפרטי. עבדתי במרכזים לטיפול משפחתיובמרפאות לבריאות הנפש. אני עובדת סוציאלית קליניתובוגרת לימודי פסיכותרפיה . הוכשרתי בטיפול במנטליזציה , טיפול CBTוכן בטיפול בהבעה ויצירה .

משתמשת במגוון שיטות וכלים טיפוליים , לפי הצורך וההיענות.

logo בניית אתרים